Kategorie: Wszystkie | Medytacje | Modlitwy | Zobacz
RSS
piątek, 09 marca 2007
Niezwykła para małżeńska

Jeden z największych kaznodziejów, św. Jan Chryzostom podaje Pryscyllę i Akwilę jako wzór do naśladowania dla ubogich i bogatych: Prawdziwa ozdoba nie okrywa ciała, lecz zdobi duszę. To właśnie, jego zdaniem, stanowi tytuł do chwały dla tej pary. O żonie w tym małżeństwie – twierdzi Złotousty – mówi się, że niejedna królowa nie jest tak opiewana, jak ta niewiasta wyrabiająca namioty. Co się stało z owym opiewaniem, gdzie się ono podziało? Może zanikło, ponieważ nie pasowało do późniejszego zaniedbywania roli świeckich? Tak czy inaczej, zobaczmy, kim byli nasi bohaterowie.

Niezwykła para małżeńska 

16:49, pawel.kleryk
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 27 lutego 2007
Zakonnica od prostytutek

O siostrze Annie Bałchan, z zawodu mechaniku obróbki skrawaniem, mówią: "zakonnica od prostytutek".Skromnymi środkami organizuje pomoc lekarzy, prawników, ale i duchowe wsparcie dla prostytuujących się kobiet na Śląsku. Kilka lat temu otworzyła dla nich dom.

tutaj więcej 

17:09, pawel.kleryk
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 25 lutego 2007
Katechizm Poręczny

Katechizm poręczny pomyślany jest jako wspólne poszukiwanie odpowiedzi na problemy związane z najogólniej pojętą tematyką religijną. Nadawany jest na antenie Radia Józef. Radiosłuchacze stawiają pytania przesyłając je mailem lub pocztą na adres: Radio Archidiecezji Warszawskiej 00-449 W-wa ul. Łazienkowska 14 - z dopiskiem na kopercie "dla ks. Piotra Pawlukiewicza" Maila można wysłać z tej strony internetowej. Na pytania słuchaczy odpowiada Ks. Piotr Pawlukiewicz  w niedzielę po 22.00.

Tu szczegóły i audycje do ściągnięcia.

13:09, pawel.kleryk
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 18 lutego 2007
Misja polska na Madagaskarze

Ks. Marek Maszkowski CM, misjonarz ze zgromadzenia św. Wincentego a Paulo, oraz 4 siostry szarytki (autochtonki) prowadzą Misję św. Józefa. Misja została założona 50 lat temu i obecnie należy do niej 40 kaplic filialnych i 25 szkół dla 2550 uczniów. Wszystko ukryte w buszu. Nie ma dróg, mostów, kanalizacji, elektryczności ani linii telefonicznej. Nie dociera służba zdrowia ani policja....

Czytaj tutaj 

11:29, pawel.kleryk
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 15 lutego 2007
Polska Mistrzem Europy

Złoty medal wywalczyła piłkarska drużyna polskich księży dziś w Sarajewie podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej halowej. Drużyna księży chorwackich pokonana została rzutami karnymi. :)

Czytaj więcej

12:23, pawel.kleryk
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 12 lutego 2007
Więzień.pl

Gra on-line z mocnym przekazem o rzeczach ważnych i trudnych!

http://www.wiezien.pl
14:46, pawel.kleryk
Link Dodaj komentarz »
Biblioteka :/

W ogólnodostępnych zbiorach audiowizualnych Jagiellonki, wśród zarchiwizowanych na mikrofilmach starodruków i arcydzieł światowej kinematografii, znajduje się ok. 250 ostrych filmów pornograficznych. O co tu chodzi?

14:40, pawel.kleryk
Link Komentarze (2) »
niedziela, 11 lutego 2007
Piękne, wykształcone kobiety zamykają się w klasztorach
Klaryski, karmelitanki, wizytki - najsurowsze kobiece zakony kontemplacyjne przeżywają w Polsce istne oblężenie. Do zakonnych furt pukają adwokatki, lekarki, śpiewaczki operowe, malarki, tłumaczki - pisze DZIENNIK.
18:23, pawel.kleryk
Link Dodaj komentarz »
Wielka cisza

  Wielka cisza to surowy film, który w swej czystej formie bliski jest spokojnemu, medytacyjnemu życiu w klasztornych murach. Bez muzyki, jedynie z klasztornymi śpiewami, bez wywiadów, bez komentarzy, bez dodatkowych materiałów. Zmiany czasu, pór roku i wszystkie powtarzalne elementy dnia i modlitwy - ten film nie jest odwzorowaniem życia klasztornego, ale istotą tegoż życia. To film o świadomości, absolutnej obecności, o życiu ludzi, którzy w najczystszej formie poświęcili całe swoje życie Bogu. Wielka cisza, kolejne dzieło reżysera nagradzanego za L'amour, l'argent, l'amour i Die Terroristen, to pierwszy w historii film opowiadający o życiu wewnątrz klasztoru Grande Chartreuse, głównego klasztoru legendarnego zakonu kartuzów w Alpach Francuskich.

O FILMIE

15:18, pawel.kleryk
Link Dodaj komentarz »
Alternatywa dla 666…

Miałem operację serca i co z tego? Ono jest inne? Nie, jest takie samo, jak było. Serce starego człowieka, które jest zdolne kochać tylko „za coś”, a nowe serce, takie, jak mają chrześcijanie, to serce, które kocha wszystkich. I tę kobietę, która abortowała swoje dziecko, i tego faceta, który zostawił żonę – kocha wszystkich ludzi. Kocha nawet Adolfa Hitlera i punków, i skinów, i dresiarzy, i chrześcijan – wszystkich kocha! A moje serce kocha tylko tych, którzy mi dzisiaj sprzyjają…”

wywiad z Robertem Friedrichem Litzą z zespołu 2Tm2,3 dla Bosko.pl


14:48, pawel.kleryk
Link Dodaj komentarz »
Tutaj zawartość trzeciej szpalty